Díky komu můžeme být na cestě

Partneři Světlušky a Ježíškových vnoučat

Poděkování partnerům

Každý rok na tomto místě děkujeme partnerům, kteří významným způsobem podpořili dlouhodobé i jednorázové projekty Nadačního fondu Českého rozhlasu a vložili do nás důvěru, že finanční a materiální podporu přeměníme v cílenou pomoc potřebným. Řada našich partnerů čelila v důsledku pandemických opatření a uzavření ekonomiky velkým finančním problémům. O to víc si vážíme toho, že i v tak obtížné době zůstali s námi a v rámci svých možností nás podpořili. Přejeme všem našim partnerům, aby rok 2021 přinesl očekávaný obrat. 

Děkujeme!

Vaše Světlušky a Ježíškova vnoučata

logo Ceskeho rozhlasu

Český rozhlas založil v roce 2000 Nadační fond Českého rozhlasu s posláním vyrovnávat příležitosti k plnohodnotnému životu pro všechny lidi bez rozdílu. Rok 2020 byl tedy oslavou 20. narozenin Nadačního fondu Českého rozhlasu, která připomněla všechny jednorázové sbírky, které pomáhaly při povodních, na Pustevnách i po zemětřesení v Nepálu, a oba dlouhodobé projekty nadačního fondu – Světlušku a Ježíškova vnoučata. Český rozhlas je nejen zřizovatelem, ale i významným finančním partnerem nadačního fondu po celou dobu jeho existence. Svým posluchačům na celostátních i regionálních vlnách představuje příběhy těch, kterým nadační fond pomáhá, ať už jsou to těžce zrakově postižení, podpoření ze sbírky Světluška, nebo osamělí senioři z projektu Ježíškova vnoučata, a aktivně tyto projekty propaguje ve svém vysílání.

Partneři Světlušky

logo Kauflandu

Společnost Kaufland je partnerem Světlušky od roku 2019. V Kauflandu jsme našli silného partnera, který spolu s námi pokračuje v podpoře samostatného života a soběstačnosti lidí se zrakovým postižením. Z vánoční sbírky Kauflandu do ní putovalo rekordních 15,5 milionu korun a na podporu projektu Světluška 1,5 milionu korun.
Díky pokladním, kteří prodávali štítky na vánoční dárky, a díky štědrosti zákazníků, kteří svým nákupem udělali hned dvojí radost, budeme v roce 2021 rozdělovat na pomoc těžce zrakově postiženým rekordní částku. V roce 2020 vstoupila společnost Kaufland do 9. ročníku Nočních běhů pro Světlušku jako generální partner a vnesla do kampaně i samotných běhů skvělou náladu, zdravé občerstvení a finanční podporu, díky které bylo možné zrealizovat Noční běh v Ostravě, Jihlavě i Brně, a rozběhat Česko ve Virtuálním běhu pro Světlušku. Kaufland Světlušce pomohl v průběhu roku i s překlenutím výpadku v provozních financích ve sbírce Posviť Světlušce a s jeho pomocí jsme nastartovali dva nové online projekty Podcast POTMĚ a Kavárnu POTMĚ: Online a udrželi v chodu grantové oddělení Světlušky.

Zdravici generálního ředitele Kauflandu Stefana Hoppeho si můžete poslechnout zde.

logo Herbadentu

Herbadent stojí po boku Světlušky už od roku 2009 a stal se tak nedílnou součástí všech jejích projektů a aktivit. Původně finanční podpora se postupně rozšiřovala i o další formy spolupráce – zaměstnanci pomáhali při stavbě Kavárny POTMĚ, v sortimentu kavárny jsme nabízeli medicinální vína z produkce Herbadent, tým firemních běžců startoval na Nočních bězích pro Světlušku apod. Posledním společným projektem je pak Kartáček pro Světlušku, který Herbadent realizuje spolu s lékárenským řetězcem Dr. Max.

logo ceske televize

Koncert Světlo pro Světlušku či charitativní spotová kampaň na obrazovkách – to je od roku 2005 nejviditelnější podoba spolupráce s Českou televizí, ale nezůstává jen u ní. Díky účasti zástupců nadačního fondu a dalších hostů či známých osobností v pořadech ČT se diváci dozvídají i o dalších aktivitách nadačního fondu a také o způsobech, jak konkrétně se mohou do pomoci sami zapojit.

logo Hannah

Hannah a Noční běh pro Světlušku tvoří nerozlučný tandem, díky kterému můžeme od roku 2012 účastníkům našich běhů každoročně přinášet krásné sportovní doplňky ve startovních balíčcích. Společnost Outdoor concept, která stojí za českou značkou Hannah, podporuje Světlušku také finančně. V roce 2020 se Světluškou rozběhal Hannah 3 města v rámci Nočních běhů pro Světlušku a na 5 tisíc běžců, kteří běhali po vlastní ose v rámci Virtuálního běhu pro Světlušku. Hannah také obléká tým Světlušky.

logo Staropramen

Spolupráce s Pivovary Staropramen začala v roce 2019 podporou Kavárny POTMĚ a postupně se rozšířila i na Noční běhy pro Světlušku, kde společnost vystupuje se svojí značkou Cool. Klasické i nealko pivo rozšířily možnosti občerstvení pro hosty kavárny i návštěvníky běhů. Díky dlouhodobé finanční podpoře Staropramenu, hlavního partnera Kavárny POTMĚ, se Světlušce daří přivážet jedinečný zážitek z kavárny a společnosti nevidomých a slabozrakých kavárníků do českých a moravských měst. V roce 2020 zakotvila Kavárna POTMĚ na sklonku léta v Českých Budějovicích.

logo illy

Kavárna POTMĚ rovná se výtečná káva ILLY. Tahle rovnice platí už od začátku fungování tohoto projektu v roce 2006 a o její pravdivosti se mohli přesvědčit desetitisíce (nejen) kávových nadšenců, kteří Kavárnu POTMĚ za dobu jejího působení navštívili. Za dlouholetou podporu proto patří dík společnosti Le Patio International, distributorovi značky ILLY.

logo coca cola

Nejen káva se pije v Kavárně POTMĚ. V nabídce jsou také různé příchutě džusů a další nápoje značky Coca-Cola, která je do kavárny dodává. Také účinkující na koncertě Světlo pro Světlušku nebo účastníci Nočního běhu pro Světlušku nemusí mít díky této spolupráci o pitný režim strach. Světluška si s Coca-Colou notuje také v udržitelnosti a společně vymýšlí, jak třídit a minimalizovat plastový odpad na akcích Světlušky.

dpd logo

Tisíce tun rozvezených a svezených sbírkových předmětů do škol a dalších institucí nejen během Sbírkových dní Světlušky, to je mise společnosti DPD, dlouholetého partnera pro přepravu. Zaměstnanci společnosti DPD se Světluškou běhají na nočních bězích a v následujících letech jich bude s jistotou víc, jelikož se společnost DPD spojila se společností Geis.

model logo

Vše začalo v roce 2003 návrhem a výrobou sbírkové lucerničky a krovek pro dobrovolníky 1. ročníku Sbírkových dní Světlušky. Od té doby dodává společnost Model Obaly nejen krásné pokladničky a misky pro potřeby dobrovolníků a obalový materiál pro sbírku, ale také financuje výrobu a propagaci Kalendáře pro Světlušku.

dachser logo

Partner Světlušky pro logistiku a přepravu. Sklad společnosti v Kladně poskytuje zázemí pro sbírkové předměty a další vybavení Světlušky. Zaměstnanci Dachseru také zajišťují balení stovek krabic se sbírkovými předměty do škol a dalších institucí, zapojených do Sbírkových dní Světlušky. Díky Dachseru a srdcařů, kteří tam pracují, jsou akce Světlušky připravené na jedničku.

dr max logo

Zubní kartáčky pro Světlušku na prodejnách sítě lékáren Dr. Max pomáhají rozzářit úsměv těžce zrakově postižených dětí i dospělých. Nákupem kartáčků, které svítí ve tmě, totiž zákazníci přispívají Světlušce. Jen za rok 2020 koupili zákazníci lékáren Dr. Max 4 737 světluščích kartáčků.

svs logo

Od roku 2005 partner Světlušky pro tisk propagačních materiálů. Za dobu spolupráce vyrobili statisíce letáků, plakátů, brožur, samolepek a dalších tiskovin, určených pro účastníky našich akcí a pro dárce Světlušky, ale i pro dobrovolníky Sbírkových dní Světlušky.

csas logo

Nejmladší člen rodiny partnerů Světlušky, který v roce 2020 finančně podpořil projekt Noční běh pro Světlušku a doslova zářil na všech třech nočních bězích.

Další partneři Kavárny POTMĚ:

LOGO THUN
logo koma
logo mikrosvin
logo fontana

Další partneři Sbírkových dní Světlušky:

logo zdm
logo alex fox
logo tom

Další partneři Koncertu Světlo pro Světlušku:

logo scenografie
logo nadace dagmar a vaclava havlovych
logo professional sound
logo prazska krizovatka

Partneři pro tisk:

logo copy general
logo svs
logo felco praha

Další partneři kalendářů a novoročenek:

logo abalon
logo model

Partneři pro ubytování:

logo cpi
logo hotel duo

Dlouhodobí partneři

logo activa
logo slavicek

VĚCNÉ DARY A BEZPLATNĚ POSKYTNUTÉ SLUŽBY V ROCE 2020

Noční běh pro Světlušku

CreativeDreams s.r.o.
pořízení fotografií a fotokoutek běh Brno
DJ Lowa
zajištění hudební produkce Ostrava
Esatrade, s. r. o.
energetické tyčinky Isostar
Kaufland Česká republika v.o.s.
müsli tyčinky, trička pro dobrovolníky
Krkonošské obálky s.r.o.
10 000 ks obálek | 1 322,00 Kč
Martin Mikula
propagační videospoty | 30 000,00 Kč
Oblastní spolek Českého červeného kříže Jihlava
zdravotní asistence Jihlava
Outdoor concept a.s.
11 000 ks reflexních sportovních vaků
| 504 460,00 Kč
Royal party servis spol. s r.o.
pronájem lavic a stolů | 4 230,00 Kč
Schaff production s.r.o.
zajištění hudební produkce Brno
| 12 100,00 Kč
Silent Sound Rental s.r.o.
pronájem techniky na běh v Brně
| 14 242,00 Kč
SLIBY – CHYBY, z.s.
produkční služby Jihlava
SportObchod.cz s.r.o.
399 ks rozlišovacích vest | 31 920,00 Kč
Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity
výpomoc se zajištěním dobrovolníků běh Brno

Kavárna POTMĚ

KOMA MODULAR s.r.o.
údržba modulární kavárny
Vinařství Mikrosvín Mikulov a.s.
60 ks lahví vína
Thun 1794 a.s.
5 500 hrnků | 529 072,50 Kč

Sbírkové dny Světlušky

Hlavní město Praha
poskytnutí CLV ploch JCDecaux pro Sbírkové dny Světlušky | 526 350,00 Kč
G4S Cash Solutions (CZ), a. s.
nekomerční svoz pokladniček a počítání výtěžku
Městská část Praha 5
zábor pro stánek
ZDM, s. r. o.
potisk triček pro dobrovolníky

Světlo pro Světlušku - benefiční koncert

Jirka Jan
vlasový styling
Krupník Pavel
vlasový styling
Libeřské lahůdky a.s.
občerstvení pro účinkující a realizační tým
Mary Kay – Veronika Bečková
líčení
Městská část Praha 1
zábor pro přenosové vozy
METAMORPHOSIS, s. r. o.
květiny

Partneři více projektů a ostatní podpora Světlušky

Abalon, spol. s r. o.
PF přání a komplimentky pro Světlušku
Activa spol. s r.o.
věcný dar – kancelářské potřeby
| 18 649,46 Kč
Alza.cz a.s.
prodej sbírkových předmětů
Asociace TOM
pomoc s organizací Nočních běhů pro Světlušku a dobrovolníci Sbírkových dní Světlušky
BOA Design
design sbírkového předmětu pro e-shop (ponožky)
CINEMA CITY
partner pro kinoreklamu na sbírku Světluška
Coca-Cola HBC Česká republika s. r. o.
nápoje na Noční běh pro Světlušku, Kavárnu POTMĚ a koncert Světlo pro Světlušku
COPY GENERAL s.r.o.
kopírovací a tiskové služby
| 28 000,00 Kč
CPI Hotels, a. s.
ubytování pro účinkující
DACHSER Czech Republic a.s.
poskytnutí skladovacích prostor, logistické podpory projektů a balení sbírkových předmětů do škol
| 250 000,00 Kč
DPD CZ s.r.o.
přepravní služby | 121 000,00 Kč
FELCO Praha, spol. s r.o.
plakáty v rámci kampaní projektu Světluška
FONTANA WATERCOOLERS, s. r. o.
balená voda, výdejníky a kelímky pro Kavárnu POTMĚ
Identifikační systémy, s.r.o.
10 400 svítících náramků a 380 identifikačních náramků s potiskem na projekty Noční běh pro Světlušku a koncert Světlo pro Světlušku | 15 130,00 Kč
Ingenico CZ, s. r. o.
využití platebních terminálů INGENICO
JOHNNY SERVIS, s. r. o.
technické zajištění Nočních běhů a koncertu Světlo pro Světlušku
LE PATIO INTERNATIONAL, s. r. o.
zapůjčení kávovarů, káva ILLY, čaje, kelímky a další pro Kavárnu POTMĚ a koncert Světlo pro Světlušku
Magistrát hl. města Prahy
záštita primátora a poskytnutí městských reklamních ploch na Sbírkové dny Světlušky
Město České Budějovice
zábor pro Kavárnu POTMĚ a pro stánek během Sbírkových dní Světlušky
Model Obaly a. s.
nástěnné kalendáře a pokladničky, misky a obalový materiál pro potřeby sbírky | 233 705,00 Kč
Outdoor concept a. s.
oblečení pro tým Světlušky
Sagitta spol. s r. o.
sada 10 ks simulačních brýlí
| 7 502,00 Kč
Shoptet s. r. o.
vytvoření a správa e-shopu
| 3 400,00 Kč
Pivovary Staropramen s. r. o.
nápoje pro Noční běhy pro Světlušku, Kavárnu POTMĚ a koncert Světlo pro Světlušku
STUDIO BEEP, a. s.
poskytnutí zvukového studia pro nahrávání
SVS, spol. s r. o.
tiskové materiály ke kampaním Světlušky
VAN GILLERN, s. r. o.
PVC tašky s potiskem Světlušky
Základní škola, Opava, Havlíčkova 1, příspěvková organizace
poskytnutí obrázků zrakově postižených dětí pro novoročenky
Základní škola pro žáky s poruchami zraku na náměstí Míru, Praha 2
poskytnutí obrázků zrakově postižených dětí pro novoročenky

PRODUKTY ČI SLUŽBY ZA MINIMÁLNÍ NÁKLADY NEBO SE SLEVOU

Noční běh pro Světlušku

Dolní oblast VÍTKOVICE z. s.
produkční služby Ostrava
Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina, o. p. s.
kompletace balíčků pro Noční běhy pro Světlušku
RAYFILM s. r. o.
samolepící etikety na rozesílání medailí z virtuálního běhu pro Světlušku
SKALIN & LAYOUT, s. r. o.
produkce online koncertu
up brand activation s.r.o.
produkční služby Brno

Kavárna POTMĚ

KOMA MODULAR s.r.o.
údržba modulární kavárny

Světlo pro Světlušku - benefiční koncert

Akademie stylu a módy s.r.o. (Klára Klempířová)
kostýmní výtvarnice
Fencl Zdeněk
vizážista
Hofbauer Jiří
stylista
Ing. Petr Sýs (Professional Sound)
nekomerční ozvučení koncertu
Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97
nekomerční pronájem Pražské křižovatky
Národní divadlo
nekomerční pronájem prostor pro účinkující a přenosovou techniku
Národní památkový ústav
nekomerční pronájem prostor pro přenosovou techniku
NE. T.
technické zajištění koncertu
Pražské služby, a. s.
svoz odpadu v rámci koncertu Světlo pro Světlušku
Restaurace Na Rynku Pub
občerstvení pro účinkující a realizační tým
SCENOGRAFIE, s. r. o.
scénografie a dekorace
Shameless.cz s. r. o.
bedňáci
Shield Tech s.r.o.
ostraha

Partneři více projektů a ostatní podpora Světlušky

Antipol Brno CZ, s. r. o.
spolupráce při realizaci projektu Kalendář pro Světlušku
ATELIER KUDLIČKA s. r. o
výroba sbírkového předmětu pro e-shop (náramek)
David Dubec
grafické práce pro projekt Světluška
GoOut, s. r. o.
prodej vstupenek na akce Světlušky, zapůjčení mobilních čteček
RAYNET, s. r. o.
správa CRM systému
REMEMBERSHIP s.r.o.
kreativa, design a grafické práce
SLAVÍČEK, s. r. o.
účetní služby a mzdová agenda
Studio Tyrš, s. r. o.
grafické práce pro Noční běh pro Světlušku
Toman Design
kreativní a grafické zpracování výroční zprávy NF ČRo 2019

Partnerství pro reklamu a propagaci projektu Světluška

Herbadent, s. r. o., Dr. Max lékárna
partneři projektu Kartáček pro Světlušku

Mediální partnerství Světlušky

Český rozhlas
zřizovatel a mediální partner – podpora a propagace projektů, přenos koncertu Světlo pro Světlušku
Česká televize
mediální partner – podpora a propagace projektů, přenos koncertu Světlo pro Světlušku
Další
Praha TV, BURDA Praha, CLV ČR, CZECH NEWS CENTER, ECONOMIA, euroAWK, JCDecaux, Studio BEEP, WAVEMAKER Czech

Partneři Ježíškových vnoučat

dhl logo

V Americe má Santa Claus sáně, u nás má Ježíšek DHL Express Czech Republic. Jejich kurýři vyzvedávají dárky pro seniory a vozí je od listopadu do ledna seniorům do domovů pro seniory a stovek dalších zařízení po Česku. O Vánocích 2020 rozvezli 2 180 balíčků od dárců.

slevomat logo

Slevomat stojí po boku Ježíškových vnoučat už od prvního ročníku. Je partnerem pro finanční sbírku, která v roce 2020 dosáhla 1,5 milionu korun právě přes Slevomat a celkem pak 6 milionů korun, ze kterých Ježíškova vnoučata nakupují nákladnější přání seniorům a seniorkám.

oscar logo

Benjamínek v rodině Ježíškových vnoučat, ale zato s inovativní technologií, která o Vánocích umožnila propojovat dárce se seniory v domovech pomocí bezpečného videohovoru.

VĚCNÉ DARY A BEZPLATNĚ POSKYTNUTÉ SLUŽBY V ROCE 2020

DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
přepravní služby | 968 000,00 Kč
BTL Medical technologies s. r. o.
12 800 ks respirátorů | 83 200,00 Kč
Alza.cz a.s.
zapůjčení 25 tabletů do domovů pro seniory
Vodafone Czech Republic a. s.
15 datových SIM pro tablety do domovů pro seniory
Oscar Senior s.r.o.
poskytnutí aplikace Oscar Senior domovům pro seniory zdarma