O projektu Ježíškova vnoučata

#info

Ježíškova vnoučata jsou charitativní projekt Českého rozhlasu, který propojuje osamocené lidi v domovech seniorů s dárci a plní jim vánoční přání. Ježíškova vnoučata vymyslela před Vánoci roku 2016 redaktorka jihlavského rozhlasu Olga Štrejbarová, která zorganizovala pomocí facebookové skupiny obdarování stovek lidí žijících v domovech.

Do této chvíle splnili dárci (Ježíškova vnoučata) bezmála sto tisíc přání seniorů. Tedy těch, o kterých víme. Jsou ale i tisíce dalších splněných přání, které už se po sblížení dárce a seniora v některém z předchozích ročníků odehrávají zcela mimo „naši režii". A to je skvělé a pro nás stále dojemné. Stejně jako například fotografie od štědrovečerního stolu, kterou nám zaslalo Ježíškovo vnouče s tím, že teď už tráví Vánoce s obdarovaným seniorem společně. Stačilo k tomu kliknutí na www.jeziskovavnoucata.cz, následné osobní předání dárku a z původně jednorázové akce se stala nová rodina. 

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří rádio a audioknihy, tablet či telefon k udržení kontaktu s blízkými, lupy, oblečení, kosmetika i sladkosti. Stále oblíbenější jsou ale přání zážitková, jako například návštěva divadla, botanické zahrady, rodného města, rybaření, hudební vystoupení, zabíjačka nebo třeba setkání se známou osobností. Objevují se ale i ta nejskromnější přání, jako je čtení u postele, povídání nebo pohlazení. A to jsou okamžiky, kdy si smysl celého projektu, který je od roku 2020 pod křídly Nadačního fondu Českého rozhlasu, uvědomujeme nejvíce.

Jsme vděční také dárcům, kteří přispívají do vánoční sbírky NF ČRo penězi. Protože díky nim můžeme plnit nejen ta nákladnější přání, na která jednotlivci nestačí (elektrické invalidní vozíky, skútry, speciální křesla nebo lůžka), ale také přinášet radost do domovů celoročně. Ať už vybavením pro  společné aktivity na zahrádce nebo sportovišti, ale také uvnitř domova, kam za seniory celoročně docházejí zvířecí terapeuté. Pohlazení, přitulení, vypovídání se němé tváři nebo jen sledování její bezprostřední radosti ze života je tím nejlepším lékem na trudomyslnost i samotu seniorů. 

 

Jak můžete podpořit sbírku Ježíškova vnoučata

22222 22222/0800 Česká spořitelna a.s.

www.darujme.cz/jeziskovavnoucata


Foto Ježíškových vnoučat
Foto Ježíškových vnoučat
Foto Ježíškových vnoučat
Foto Ježíškových vnoučat
No items found.
Příběhy pomoci
No items found.
Příběh pomoci

Heading

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

magnifying glass icon
Podpora Světlušky

Kam to bude dál?

Sample Alt Text
No items found.
No items found.