Vánoční sbírka pro Světlušku

#Kaufland

Rekordních 20 milionů korun činil výtěžek Vánoční sbírky pro Světlušku, která proběhla ve všech prodejnách Kaufland. Neuvěřitelnou částku darují společně zákazníci a obchodní řetězec, který je od roku 2021 rovněž generálním partnerem Světlušky. „Díky finančním prostředkům z vánoční sbírky jsme byli schopni v tomto nelehkém roce kopírovat měnící se potřeby lidí se zrakovým hendikepem i poskytovatelů sociálních a vzdělávacích služeb pro nevidomé a slabozraké. Přispívali jsme na ochranné pomůcky pro učitele speciálních škol a terénní pracovníky, aby se mohli vracet k osobním setkáním se svými žáky a klienty. Podpořili jsme významnou částkou také restart sportu zrakově postižených a samozřejmě jsme tady byli i pro rodiny se zrakově postiženými dětmi, kde ze dne na den začaly chybět peníze na běžný chod domácnosti a speciální pomůcky pro děti,“ ocenila spolupráci Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Sbírka Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým se letos konala od 22. listopadu do 5. prosince již potřetí. Štědří zákazníci se znovu zapojili nákupem vánočních jmenovek, které se na pokladnách a informacích všech 136 prodejen Kauflandu prodávaly za symbolických 30 Kč. Kaufland navíc, stejně jako v loňském roce, přidal 10 Kč za každý prodaný arch. Nejštědřejší byli letos zákazníci v Uherském Brodě.

„Solidarita našich zákazníků byla i letos neuvěřitelná. Velmi si vážíme jejich štědrosti i nasazení našich zaměstnanců, kteří se do sbírky znovu zapojili ve všech našich prodejnách. Celková suma bude rozdělena ze sbírky Světluška skrze fond Kaufland na pomoc lidem se zrakovým postižením po celé České republice,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Získané prostředky se rozdělují v otevřeném grantovém řízení z partnerského fondu Kaufland. O příspěvky mohou celoročně žádat jak jednotlivci s těžkou ztrátou zraku, tak organizace pomáhající lidem s těžkým zrakovým nebo zrakovým kombinovaným postižením, a to v dlouhodobých grantových programech Světlušky.

Foto z předání poděkování pokladním v rámci Vánoční sbírky
Foto z předání šeku v rámci Vánoční sbírky
Foto z předání poděkování pokladním v rámci Vánoční sbírky
Foto z předání poděkování pokladním v rámci Vánoční sbírky
Foto z předání poděkování pokladním v rámci Vánoční sbírky
No items found.
Příběhy pomoci
No items found.
Příběh pomoci

Heading

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

magnifying glass icon
Podpora Světlušky